7 wskazówek, jak zachować pozytywność, kiedy wiesz, że twoje życie jest do bani

image

Jeśli podejmiesz jedną noworoczną rezolucję na 2017 - 2018, unikaj robienia jednego, którego prawdopodobnie nie utrzymasz, jak utrata pięćdziesięciu funtów lub nigdy nie zjedzenie kolejnego kawałka ciasta ponownie. Zamiast tego, zrobić postanowienie, aby być bardziej pozytywne przez cały rok. Złe rzeczy zdarzają się w życiu; zmagania, wyzwania i frustracja są po prostu nieuniknione w ludzkim doświadczeniu. Jednak niewiarygodne jest to, jak twoje mentalne nastawienie do negatywnych i pozytywnych sytuacji, które przeżywasz, może całkowicie zmienić twoją perspektywę na życie jako całość.

via
Utrzymanie pozytywnego nastawienia jest z pewnością transformujące, ale jest to o wiele trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Łatwo jest popaść w nawyk negatywnych wzorców myślenia, które sprawiają, że twoje życie wydaje się dużo gorsze niż jest w rzeczywistości. Utrzymanie pozytywnego nastawienia wymaga czasu i aktywnego wysiłku. Jednak jest to bezsprzecznie warte wysiłku. Podczas gdy zostawać pozytywny no matter co życie rzuca na ciebie jest zdecydowanie wyzwaniem, ja no jest niemożliwy. W rzeczywistości, istnieje wiele prostych, szybkich sposobów, aby przesunąć swoje obecne negatywne wzorce myślenia, aby być bardziej pozytywnym w tym roku.

pozytywne cytaty dla życia

1. Praktykuj wdzięczność

via

Wdzięczność to zdecydowanie najlepszy sposób, aby pozostać pozytywnym. Pod koniec każdego dnia, zanim pójdziesz spać, zapisz trzy rzeczy w swoim życiu, za które jesteś szczególnie wdzięczny w tym czasie. Kiedy czujesz się negatywnie o swoim życiu, spójrz wstecz na rzeczy, które zapisałeś, aby przypomnieć sobie o pozytywności, która faktycznie istnieje w twoim życiu.

2. Pozbądź się wszelkich negatywnych emocji

via

Jeśli w twoim życiu istnieje jakakolwiek zbędna negatywność, rozważ pozbycie się jej w 2017 roku. Wyeliminowanie zbędnych negatywów w Twoim życiu wymaga poważnego przemyślenia swojego życia jako całości. Pozbycie się negatywności może oznaczać dokonanie trudnych wyborów, takich jak rzucenie pracy lub odcięcie się od długotrwałego związku. Jednakże, jeśli coś dodaje więcej negatywności niż pozytywności do twojego życia, powinieneś to wyciąć, bez względu na to, co to jest.

3. Spójrz na sprawy z innej perspektywy

via

Jako ludzie, mamy tendencję do nadmuchiwania naszych problemów i sprawiają, że wydają się one o wiele bardziej katastrofalne niż są w rzeczywistości. Skutecznym sposobem, aby pozostać pozytywnym jest umieszczenie swoich problemów w perspektywie. Kiedy zaczynasz wariować z powodu czegoś negatywnego w twoim życiu, zatrzymaj się na chwilę. Przeorientuj swój umysł i zastanów się nad rzeczywistą wagą problemu. Ta prosta technika pomoże Ci powstrzymać katastroficzne wzorce myślenia. Pozwala ci umieścić negatywność w twoim życiu w zdrowszej, bardziej realistycznej perspektywie.

4. Pomagaj innym

via

Pomaganie innym jest jednym z najbardziej skutecznych i natychmiastowych sposobów, aby pozostać pozytywnym, nawet jeśli sytuacje w twoim własnym życiu nie są idealne. Kiedy pomagasz innym, dodajesz pozytywności do ich życia. Dodawanie pozytywności i szczęścia do życia innych ludzi (lub zwierząt) pomaga ci wprowadzić pozytywność do świata, co z kolei pozwala ci wyciągnąć z niego więcej pozytywności dla siebie.

5. Zmuszaj się do zwolnienia tempa

via

Większość ludzi idzie przez życie w bardzo szybkim tempie. Zmusić się do spowolnienia i żyć swoim życiem w bardziej komfortowe, mniej szaleńcze i szaleńcze tempo. Chodzenie, mówienie i działanie wolniej pomaga wydostać się z głowy i zwrócić uwagę na pozytywność wokół ciebie.

6. Zauważaj całą pozytywność, jaką tylko możesz

via

Nawet jeśli się na to nie zanosi, pozytywność istnieje wszędzie na świecie. Musisz tylko chcieć jej poszukać i ją zauważyć. Następnym razem, gdy będziesz stał w kolejce w kawiarni, szedł ulicą lub siedział na spotkaniu w biurze, podejmij aktywny wysiłek, aby zauważyć co najmniej trzy przykłady pozytywności wokół siebie.

Te przykłady pozytywności mogą być tak małe jak promienny uśmiech na twarzy innej osoby, para trzymająca się za ręce lub kobieta biegnąca przez park. Zauważanie tych przykładów pozytywności wszędzie, gdzie jesteś, może pomóc Ci uświadomić sobie, że świat jest mniej negatywną przestrzenią, niż mogłoby Ci się wydawać. Jeśli w pewnym momencie nie możesz znaleźć co najmniej trzech przykładów pozytywności w danym środowisku, spróbuj sam dodać coś pozytywnego.

7. Naucz się akceptować krytykę

via

Nauka przyjmowania krytyki od innych ludzi jest jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby pozostać konsekwentnie pozytywnym. Kiedy nauczysz się przyjmować zdrową krytykę od swojego szefa, współpracowników, przyjaciół, partnera lub członków rodziny, możesz nauczyć się rozwijać, zmieniać i ulepszać jako osoba, nie pozwalając, aby krytyka cię obciążała.

Ważne jest, aby pamiętać, że przyjmowanie zdrowej krytyki nie oznacza kładzenia się i przyjmowania obelg i docinków od innych osób w twoim życiu. Jeśli zauważysz, że ktoś w twoim życiu stale i niepotrzebnie krytykuje cię w niezdrowym stopniu, czas rozważyć usunięcie wpływu tej osoby z twojego życia, aby zachować pozytywność.

Pozostawanie pozytywnym w każdej sytuacji poprawia Twoje życie, jak również życie tych, którzy są wokół Ciebie. Bądź pozytywny w tym roku; będziesz szczęśliwszą, zdrowszą i bardziej celową osobą.