Czapki baseballowe - nie tylko dla baseballistów

image

Jeszcze do niedawna czapki z daszkiem kojarzyły się jedynie ze sportowcami i raperami. Jednak liczba osób, które chętnie noszą je na co dzień, stale rośnie. To modny dodatek, który może stać się bohaterem wielu stylizacji - nie tylko sportowych. Skąd wzięła się moda na kije bejsbolowe, jak je nosić, by nie popełnić modowego faux paus i jaki model wybrać, by mieć zestaw zgodny z obowiązującymi trendami? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Krótka historia czapek z daszkiem

Historia tak popularnych czapek z daszkiem sięga pierwszej połowy XIX wieku. To właśnie wtedy mężczyźni zaczęli chodzić w hełmach - nakryciach głowy z daszkiem z przodu i okrągłym dołem. Kilkanaście lat później kaski zostały zastąpione przez inne czapki męskie - przeznaczone dla sportowców grających w baseball - bejsbolówki. Modele ze specjalnymi daszkami miały za zadanie chronić zawodników przed promieniami słonecznymi, które utrudniały widoczność podczas gry. Baseballówki zyskały popularność nie tylko wśród zawodników, ale także wśród ich kibiców i szybko przeniosły się z boiska na ulicę.

Baseballówki - jak je nosić?

Noszenie czapek z daszkiem skierowanym do tyłu to modowa prehistoria, której należy się wystrzegać. Obecnie istnieją dwa przeciwstawne trendy. Pierwszy nakazuje, aby daszek był mocno naciągnięty na czoło i jednocześnie zakrywał uszy. Według drugiego, czapka męska powinna leżeć lekko na głowie z daszkiem skierowanym do góry. Wybór sposobu noszenia tego okrycia zależy od indywidualnych preferencji.

Czapki męskie - doskonałe stylizacje

Bejsbolówki dobrze komponują się z wszelkiego rodzaju sportowymi i casualowymi ubraniami. Męskie czapki tego typu można nosić do T-shirtów, jeansów czy chinosów. Pojawiają się również coraz odważniejsze zestawienia, w których czapki z daszkiem dodawane są do koszul i spodni materiałowych oraz trampek lub mokasynów.

Intrygujący chart

Czarna, gładka bluza w połączeniu z szarymi joggerami to doskonały wybór do codziennych stylizacji. Do tego zestawu idealnie pasować będą białe buty sportowe i szare czapki z daszkiem. Zestaw doskonale uzupełni granatowy zegarek w sportowym stylu oraz plecak w tym samym odcieniu.

Stylowy granat

Granatowe chinosy i jasna, jeansowa koszula będą świetnie wyglądać z granatową czapką z daszkiem. Zestaw uzupełniony o brązowe, skórzane dodatki - pasek i torebkę - można nosić zarówno do pracy, jak i na wyjście z przyjaciółmi.

Odmieniona klasyka

Klasyczne połączenie czerni i bieli sprawdza się również w zestawach bejsbolowych. Gładki, biały T-shirt i czarne rurki na pierwszy rzut oka wyglądają banalnie, ale nie w połączeniu z czarną czapką z daszkiem. Taka propozycja, uzupełniona o skórzaną kurtkę, będzie oryginalnym połączeniem, idealnym na niemal każdą okazję.

Męskie czapki sportowe to nie tylko domena osób, które poprzez swój strój chciałyby podkreślić przynależność do danej subkultury, ale również biją rekordy popularności wśród tych, którzy chcieliby odświeżyć swoje stylizacje oryginalnym dodatkiem.