Fryzury ślubne w stylu boho

image

Wybór fryzury ślubnej to obok sukni czy makijażu jeden z najważniejszych dylematów, przed którym staje każda panna młoda. Warto postawić na oryginalność, a także dziewczęcość i delikatność.

Styl boho - bliskość z naturą, skromność, dziewczęcość i nonszalancja - jest obecnie popularny nie tylko w modzie, ale także w aranżacji wnętrz, urodzie czy trendach ślubnych. Doskonale sprawdza się jako motyw przewodni wesela lub jako inspiracja do stworzenia stylizacji panny młodej. Najnowsze trendy w branży ślubnej, jeśli chodzi o fryzury, to przede wszystkim warkocze, luźne plecionki, fale, kontrolowany nieład i jak największa naturalność, a do tego dodatki w postaci wianków, opasek czy kwiatów, czyli wszystko to, co składa się na styl boho. Im bardziej naturalnie, tym lepiej, zgodnie z popularnym ostatnio trendem hygge hair. Każda Panna Młoda, która zdecyduje się na styl boho będzie miała pewność, że wygląda naturalnie, dziewczęco i świeżo, a przy tym wyróżnia się z tłumu.

Dodatkowo zaletą fryzur boho jest to, że są bardzo łatwe do wykonania i szybkie w przygotowaniu. Często wystarczy doczepić do włosów odpowiednie dodatki, aby zmienić całą fryzurę. Świetnie będzie wyglądał wianek z polnych kwiatów w połączeniu z delikatnymi lokami lub naturalne upięcie z delikatną, błyszczącą ozdobą. Modne są również kucyki i gruby warkocz z kłosem. Jeśli chodzi o koki, powinny być one luźno i nisko upięte, lekko pofalowane, z luźnymi pasmami włosów, najlepiej połączone z warkoczem i wykończone prostą, delikatną ozdobą lub kwiatami. Jeżeli zdecydujesz się na warkocz, powinien to być warkocz klasyczny, wykonany w luźniejszy sposób, dobrany z lekko rozpuszczonych włosów. Świetnie będzie wyglądał warkocz wiązany wokół głowy.

Absolutnym hitem sezonu są rozpuszczone włosy, które będą jednocześnie naturalne i eleganckie, a dodatkowo będą intrygująco powiewały. Obowiązkowym elementem rozpuszczonych włosów są fale, naturalne, delikatne, lekko niedoskonałe, w stylu surferów. Aby fale nabrały odpowiedniego charakteru, konieczne jest przeczesywanie lub rozwarstwianie palcami kolejnych pasm w celu stworzenia nonszalanckiej fryzury. Fale będą się świetnie prezentować z wiankiem. Najlepiej, jeśli będzie on wykonany z żywych polnych kwiatów.

Niektóre panny młode obawiają się, że welon nie będzie pasował do fryzury w stylu boho. Nic bardziej mylnego, odpowiednio dobrany, delikatny, lekki, koronkowy welon bez ozdób będzie świetnym uzupełnieniem stylizacji.

Fryzury boho najlepiej pasują do skromnych, prostych, zwiewnych sukienek bez dużej ilości błyszczących ozdób, do stylizacji retro i lat 70-tych, a także dodadzą uroku każdej dziewczynie naturalnej kobiecie.