Jak powstają modne wyroby skórzane

image

Torebki, paski, buty, portfele... to akcesoria, z których korzysta dosłownie każdy z nas, niemal każdego dnia. Z jednej strony są one niezwykle praktyczne. Z drugiej zaś mają niezwykły wpływ na to, jak prezentuje się nasza stylizacja. I to właśnie detale nadają im charakteru.

Jakie detale i w jaki sposób są wykorzystywane, by design był jeszcze bardziej modny? Oto kilka przykładów.

Styl rockowy? Nie ma za co!

Styl rockowy czy punkowy wydaje się być ponadczasową klasyką, którą można rozpoznać na pierwszy rzut oka. To design, po który chętnie sięgają producenci i projektanci. Co sprawia, że się wyróżnia? Najbardziej charakterystycznym elementem dekoracyjnym są ćwieki. Mogą one pojawić się dosłownie wszędzie. Tego typu dodatki do torebek stosowane są przede wszystkim na torebkach. To jednak dopiero początek zabawy. Można również postawić na kurtkę ramoneskę z ćwiekami, a nawet na buty. Botki czy szpilki ozdobione w tak "ostry" sposób nadadzą każdej stylizacji niezwykłej drapieżności. Nawet pojedynczy ozdobny detal z ćwiekami może sprawić, że strój wyróżni się z tłumu.

Subtelna elegancja na wielkie wyjścia

Elementy ozdobne nadają się również do tworzenia bardziej stonowanych i eleganckich torebek czy innych dodatków. Cienki i delikatny łańcuszek, który zastąpi pasek torebki lub elegancka ozdobna klamra doskonale skomponuje się np. z klasyczną małą czarną. Cała stylizacja będzie idealna na bankiet, kolację w ekskluzywnej restauracji czy premierę w operze. Wystarczy spojrzeć na to, co można dziś znaleźć w sklepach ze stylową galanterią skórzaną i obuwiem, a przekonamy się, że fantazja producentów nie zna granic.

Praktycznie wszystkie z nich

Okucia rakietowe i inne tego typu detale, stosowane przy projektowaniu i produkcji galanterii skórzanej i obuwia, pełnią również funkcję praktyczną. Jednym z przykładów jest karabińczyk, który pozwala na odpięcie paska, dzięki czemu można nosić tę samą torebkę zarówno na ramieniu, jak i jako kopertówkę. Jako kolejne możemy wymienić różnego rodzaju zapięcia, które nie tylko ładnie wyglądają, ale również pozwalają na łatwe otwieranie i zamykanie torebki czy portfela.

Jedno jest pewne - te drobne detale, na które często w ogóle nie zwracamy uwagi, składają się na design i funkcjonalność akcesoriów. Zarówno tych, które wybieramy na co dzień, jak i tych, które wybieramy na największe wyjścia. Warto więc przyjrzeć się im bliżej.