Jak wybrać swoje idealne perfumy

image

Perfumy, które nosisz, stają się integralną częścią Twojej tożsamości. Dlatego też wiele kobiet wybiera jeden zapach, który nosi codziennie przez wiele miesięcy, a nawet lat. Kiedy już nosisz określone perfumy przez wystarczająco długi czas, nie czujesz się kompletna, gdy ich nie masz na sobie. Twoi współpracownicy, przyjaciele i członkowie rodziny mogą nawet zacząć kojarzyć Cię z Twoim stałym zapachem.

Wybór swojego charakterystycznego zapachu może być wyzwaniem. Sama liczba różnych zapachów na rynku perfum jest niewiarygodnie przytłaczająca, a poznanie swojej osobowości zapachowej wymaga zazwyczaj kilku prób i błędów. Twój popisowy zapach powinien sprawić, że poczujesz się pięknie i dopełnić Twój wygląd każdego dnia. Podjęcie wysiłku, aby wybrać idealne perfumy dla Ciebie jest tego warte dla pewności siebie, którą daje Ci odpowiedni zapach.

1. Wybierz kategorię

via

Łatwy sposób, aby zawęzić swoje opcje zapachowe jest zdecydować się na kategorii zapachów. Zapachy są podzielone na różne podkategorie w oparciu o ich notatki. Jeśli można osiedlić się na jednej z tych kategorii, wybierając pojedynczy zapach staje się znacznie mniej przytłaczające zadanie.

Zapachy kwiatowe są słodkie, kobiece i znajome. Ziemiste zapachy zawierają nuty drzewne i korzenne, tworząc uspokajającą, naturalną mieszankę. Perfumy owocowe są zabawne, zalotne i radosne. Świeże zapachy często zawierają nuty cytrusowe, miętowe i wodne, które dodają energii i orzeźwiają. Te wspólne kategorie pomagają uporządkować niezliczone perfumy dostępne na rynku w danym momencie i uprościć proces wyboru odpowiedniego zapachu dla Ciebie. Kategoria, którą wybierzesz, zależy wyłącznie od Twojej osobowości i preferencji stylistycznych.

2. Weź pod uwagę chemię

via

Perfumy mają inny zapach na różnych osobach. Czasami ta różnica jest subtelna, ale może być dość znacząca w zależności od zapachu i osoby, która go nosi. Kiedy rozpylasz perfumy na swoją skórę, ich cząsteczki wchodzą w interakcję z naturalnymi hormonami i feromonami na skórze. Ta interakcja wypacza zapach perfum i tworzy zapach subtelnie unikalny dla Ciebie.

Podczas gdy chemia stojąca za noszeniem perfum może pomóc Ci odróżnić Twój charakterystyczny zapach od zapachu kogoś innego noszącego te same perfumy, oznacza to również, że nie powinnaś ufać temu, jak pachną perfumy, gdy nie są na Twojej skórze. Jeśli kochasz sposób pewien zapach na swoim przyjacielem lub na pasku testowym, alwaystry to dla siebie, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

3. Nie ufaj własnemu nosowi

via

Kiedy przeglądasz perfumy, pamiętaj, że twój nos nie zawsze mówi ci prawdę. Kiedy wąchasz wiele perfum w krótkim czasie lub nosisz jeden zapach przez cały dzień, twój zmysł powonienia nie jest najbardziej niezawodny, jeśli chodzi o wykrywanie zapachów.

Jeśli wąchasz wiele różnych perfum pod rząd, napełnij małą szklankę całymi ziarnami kawy lub fusami z kawy. Wąchaj kawę pomiędzy kolejnymi zapachami, aby oczyścić nozdrza i uchronić nos przed przytłoczeniem, a poprzednie zapachy przed wypaczeniem zmysłu powonienia. Kiedy testujesz nowy zapach, prawdopodobnie nie będziesz w stanie poczuć go na sobie po około godzinie, ponieważ Twój nos przyzwyczaja się do zapachu. Zamiast polegać na własnej percepcji, zapytaj przyjaciół w ciągu dnia, czy nadal mogą wykryć zapach na ciele, aby uzyskać bardziej dokładne wyobrażenie o długowieczności perfum.

4. Wybierz stężenie

via

Perfumy występują w wielu różnych stężeniach: eau de cologne, eau de toilette, eau de perfume, i perfumy (parfum). Stężenie, które wybierzesz, określa intensywność i trwałość Twojego zapachu.

Eau de cologne to najlżejsze stężenie zapachu. Utrzymuje się na skórze tylko przez godzinę lub dwie, a następnie zanika. Eau de toilette jest nieco mocniejsza niż eau de cologne, ale nadal wymaga kilku aplikacji, aby przetrwać cały dzień. Większość perfum z wyższej półki to eau de parfum, których trwałość wynosi około sześciu godzin, lub parfum, które utrzymują się przez cały dzień bez blaknięcia. Zrozumienie stężenia zapachu jest niezbędne do wyboru formuły zapachowej, która nie jest zbyt obezwładniająca, ale nie zanika zbyt szybko.

5. Zastosuj go właściwie

via

Sposób, w jaki aplikujesz perfumy, ma znaczący wpływ na to, jak pachną i jak długo się utrzymują.

Rozpyl swój zapach na skórę zaraz po wzięciu prysznica, podczas gdy Twoja wilgotna skóra jest w stanie wchłonąć go łatwiej i utrzymać go od blaknięcia. Najlepszym miejscem na aplikację perfum są punkty tętna - wewnętrzna strona nadgarstków i łokci, za uchem i w dolnej części gardła. Punkty te są jednymi z najcieplejszych miejsc na Twojej skórze. To ciepło wzmacnia zapach Twoich perfum i sprawia, że utrzymują się one dłużej.

6. Ignoruj rekomendacje celebrytów

via

Wiele popularnych zapachów jest tworzonych przez celebrytów i sprzedawanych z ich nazwiskiem - przypomnij sobie zapachy KKW Kim Kardashian. To kuszące, aby pozwolić marki gwiazdy związane z pewnym zapachu kołysać się w kierunku konkretnego zapachu, ale ignorowanie gwiazdorskich reklam zazwyczaj gra lepiej dla Ciebie na dłuższą metę.

Nawet jeśli naprawdę podziwiasz pewną gwiazdę i jej osobisty styl, długotrwałe zapachy, które popierają, niekoniecznie muszą odzwierciedlać ten styl i osobowość. Nikt nie może powiedzieć, czyje nazwisko jest dołączone do zapachu nosisz na podstawie samego zapachu, więc zawsze należy rozważyć, co perfumy sam mówi do Ciebie nad którym gwiazda popiera go.

7. Niech Twój styl Cię prowadzi

via

To, w jaki sposób wyrażasz siebie poprzez swój codzienny styl, jest zazwyczaj doskonałym wskaźnikiem twojej osobowości. Użyj ubrań, które nosisz, akcesoriów, których używasz, fryzury i codziennego makijażu, aby poprowadzić Cię w procesie wyboru perfum i wybrać zapach, który pasuje do Twojej unikalnej tożsamości.

Twoje perfumy powinny działać jako wykończenie wszystkich Twoich stylizacji. Kiedy wąchasz nowy zapach, zastanów się, czy pasuje on do Twoich codziennych ubrań, biżuterii, fryzury, makijażu itp. Twój charakterystyczny zapach powinien pasować do reszty stylizacji, które nosisz na co dzień, abyś mogła lepiej wyrazić swój niepowtarzalny styl.

Jeśli Twój obecny zapach nie sprawia, że czujesz się pewna siebie i pełna blasku, nie zadowalaj się nim. Pamiętaj, że nie musisz trzymać się jednego, charakterystycznego zapachu do końca życia. Nie bój się eksperymentować z nowymi zapachami, które nie są Ci znane. Być może właśnie odkryjesz nowy zapach, który pomoże Ci wyrazić Twoje prawdziwe ja, jak żaden inny.