Kilka słów o skórze naturalnej, czyli jak dbać o pasmanterię skórzaną

image

W produkcji galanterii skórzanej najczęściej wykorzystywane są skóry licowe, nubuk, zamsz i bycast. Zapraszamy do naszego poradnika, który dotyczy skóry. Skóra licowa to skóra, która posiada gładką fakturę. Okleinowanie jest procesem, który poprawi walory estetyczne oraz dodatkowo uodporni ją na zabrudzenia i wilgoć. Oklejanie może polegać na mechanicznej obróbce i woskowaniu skóry, aby zapewnić idealną jakość i fakturę.

Naturalna skóra licowa będzie podlegać procesowi starzenia, a co za tym idzie utraty swoich właściwości. Na powierzchni mogą pojawiać się zmiany, smugi kurzu osadzającego się na powierzchni. Jeśli chodzi o skórę twarzy można stosować preparaty ochronne, które będą ważne, by pomóc nam w pielęgnacji tego produktu. najlepszym sposobem jest jej wielokrotne natłuszczanie. Może ona również wchłaniać tłuszcz, który będzie się pojawiał jako ochrona skóry, która jest narażona na uszkodzenia i zabrudzenia.

W dzisiejszych czasach dość często mylona jest skóra zamszowa i nubukowa. Skóra zamszowa to skóra, która jest odpowiednio obrobiona i ma strukturę zamszu długowłosego. Nubuk to wypolerowana górna część skóry, która posiada delikatny meszek. Oba te rodzaje są miłe i przyjemne w dotyku, ale będą też podatne na zabrudzenia, uszkodzenia i wilgoć. Dlatego często konieczne będzie czyszczenie i konserwacja takiej skóry. Ten rodzaj skóry nie będzie lubił wilgoci, najlepiej przed pierwszym użyciem zabezpieczyć produkt dobrym preparatem. Warto też o tym pamiętać, gdy korzystamy z takich propozycji produktów, które są dość często używane i dlatego mogą się zniszczyć.

Bycast lub inaczej najczęściej kojarzony z meblami był na początku wykorzystywany do tworzenia tapicerki. Obecnie jest to materiał, który wykorzystywany jest do przygotowywania galanterii skórzanej. Jest to skóra, która jest powierzchniowo zamknięta i specjalnie barwiona pigmentami i będzie pokryta środkami konserwującymi skórę. Taka skóra może być odpowiednio zabezpieczona i będzie miała większą wytrzymałość. Jeśli chodzi o skóry, które są nam obecnie oferowane to możemy powiedzieć, że są propozycje miękkich tkanin, które mogą być wykorzystywane do ochrony skóry. Na jakość skóry wpływają również ewentualne zmiany temperatury i wilgotności w miejscu przechowywania. Dlatego konieczne jest kontrolowanie warunków, w jakich używamy naszej skóry. Nie można trzymać jej przez dłuższy czas w zimnie, nie można dopuścić do nadmiernego kontaktu z wilgocią, gdyż w ten sposób skóra będzie się niszczyć znacznie szybciej.