Przygotowania do ślubu: kiedy kupić obrączki ślubne?

image

Biżuteria ślubna ma niewątpliwie znaczenie symboliczne, dlatego Panny Młode powinny wybierać ją wspólnie. Przygotowania do ślubu i wesela wymagają wiele czasu, wysiłku i uwagi, dlatego warto zaplanować je odpowiednio wcześnie. Kiedy wpisać wybór i zakup obrączek do grafiki przedślubnej?

Dowiedz się, czego szukasz

W salonach jubilerskich znajdziemy wiele wzorów obrączek, więc może się wydawać, że ich wybór nie powinien sprawić żadnej parze problemów. Musimy jednak zdać sobie sprawę, że biżuteria ślubna to przede wszystkim symbol miłości, którego nie zdejmujemy bez względu na okoliczności. Dlatego też powinna być ona wyjątkowa, a jednocześnie wygodna i dostosowana do naszego gustu. Może się więc okazać, że rozwiązania oferowane w sieciowych salonach jubilerskich nie spełniają naszych oczekiwań, a wtedy nie pozostaje nic innego, jak zamówić obrączki w indywidualnych pracowniach. Jest to szczególnie ważne, gdy marzą nam się wyjątkowe obrączki ślubne. Co je wyróżnia na tle innych? Z pewnością możliwość personalizacji, a także wykorzystanie starych technik jubilerskich i nietypowych materiałów. Panny Młode poszukujące wyjątkowej biżuterii ślubnej z pewnością powinny zapoznać się z przykładowymi realizacjami zamówień, które prezentowane są na tej stronie.

Trzy miesiące wcześniej...

Panny Młode powinny zainteresować się wyborem obrączek ślubnych na trzy miesiące przed ślubem, aby móc porównać ofertę co najmniej kilku salonów jubilerskich. Choć może się wydawać, że to dużo czasu, to jednak im bliżej uroczystości tym więcej spraw do załatwienia. Trzeba też wiedzieć, że niektóre modele obrączek nie będą dostępne od ręki, zwłaszcza jeśli podoba nam się nietypowy wzór, a sezon ślubny trwa w pełni. Z klasycznymi obrączkami wykonanymi ze złota nie powinno być większych problemów, w przypadku tych robionych na zamówienie, nie warto odkładać wizyty u jubilera. W ten sposób będziemy mieli wystarczająco dużo czasu, aby ustalić szczegóły wyglądu ślubnej biżuterii, a w razie potrzeby - dokonać poprawek.

O czym pamiętać?

Przy określaniu rozmiaru obrączki należy wziąć pod uwagę, że upały i ciąża mogą powodować puchnięcie palców, co często zaburza pomiar. Warto też mieć świadomość, że złota biżuteria może powodować alergie, a wtedy lepszym wyborem będzie tytan lub platyna. Jeśli nie chcemy mieć w przyszłości problemów ze zmianą rozmiaru obrączki, najlepiej wybrać klasyczny model ze złota. W przypadku zdobionych nie zawsze jest to możliwe i wtedy zazwyczaj jubiler wykonuje nową obrączkę o tym samym wzorze, a starą otrzymuje się w rozliczeniu. Przy zmianie rozmiaru pierścionka z kamieniem szlachetnym nierzadko umieszcza się go w poprawionej biżuterii, a wtedy klient płaci tylko za sam pierścionek i ozdobną oprawę. Przymierzając wybrany model należy upewnić się, że jest on wygodny.