Trendy w manicure

image

Mówi się, że paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Powinny być zadbane, wypielęgnowane, ładnie pomalowane, a nawet muśnięte odżywką do paznokci, dlatego warto sprawić, aby nasze paznokcie były ładne i modne zarazem.

Rok 2016 przyniósł wiele nowych trendów, od pastelowych lakierów po hybrydy czy paznokcie żelowe. W tym roku, wraz z końcem lata, ciepłe kolory na paznokciach ustępują miejsca chłodniejszym, czyli czerni, zarówno w formie matowej, jak i z połyskującymi drobinkami oraz różnym odcieniom czerwieni i bordo. Co raz więcej kobiet uczęszcza na kurs stylizacji paznokci, dzięki czemu mają większe możliwości i mogą wykonać nieosiągalne wcześniej wzory.

Coraz częściej na sklepowych półkach pojawiają się lakiery perłowe i holograficzne, czyli takie, które mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Stosuje się je nie tylko na paznokcie hybrydowe czy żelowe, ale również w formie zwykłego lakieru nakładanego na płytkę paznokcia, co daje równie wspaniały efekt. Jeśli któraś z Was woli spokojniejsze stylizacje, to wśród całej listy modnych trendów w manicure, swoje miejsce mają jeszcze kolory nude, khaki czy odcienie szarości.

Oczywiście nie tylko lakier do paznokci przeżywa swoją chwałę, ale również oczy i naklejki nail art, które będą w tym roku prawdziwym trendem dla tych, którzy lubią zwracać uwagę swoimi paznokciami. W 2017 roku modne będą asymetryczne kombinacje kolorów i geometryczne kompozycje. Takie naklejki można bez problemu kupić w drogeriach lub na stronach internetowych. To samo można powiedzieć o naklejkach z motywami zwierzęcymi lub tkanych swetrach. Ponadto, jeśli lubisz tworzyć własne nail art, to dobrym pomysłem jest zakup szablonów do własnych paznokci. Nie dość, że mamy przy tym dużo zabawy, to jeszcze możemy dowolnie dobierać i łączyć kolory. Naklejki to szybki sposób na perfekcyjny manicure, warto pamiętać, że efekt utrzyma się nam długo, prawidłowo nałożona naklejka powinna być na samym końcu pomalowana lakierem nawierzchniowym.

Jeśli szukasz świeżych pomysłów na zjawiskowy manicure, zrób go sama! Podobnie jak w przypadku naklejek, modne będą również geometryczne wzory, które są łatwe do wykonania. Kropki, kreski, łapacze snów. W połączeniu z Twoimi ulubionymi i modnymi kolorami dadzą Ci świetny i modny efekt. Modnym wzorem od 2016 roku do dnia dzisiejszego stało się również ombre. Może on wyglądać jak estetyczna tęcza, w której subtelne kolory zmieniają się od żółtego do zielonego.

Nie powinnyśmy bać się zbyt dużej ilości brokatu, włochatych wzorków, wilczych naklejek czy dwukolorowych paznokci. Pamiętajmy, że to właśnie paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Powinny być zadbane, ładne i przede wszystkim modne.