Jak dobrać biustonosz, aby nie zdeformować dużego biustu?

image

Duży biust to niewątpliwie atut każdej kobiety. Niestety, znalezienie odpowiedniego biustonosza w tym przypadku wcale nie jest łatwe.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby biustonosz nie deformował piersi, a jednocześnie ich nie spłaszczał. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, czym kierować się przy wyborze biustonosza.

Przede wszystkim właściwy rozmiar

Pamiętaj, aby na samym początku znaleźć odpowiedni rozmiar biustonosza. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma obwód. Tutaj musisz wiedzieć, że biustonosz powinien idealnie pasować w obwodzie, nawet gdy zapinasz go na najluźniejszą haftkę. Oczywiście nie można tutaj przesadzić, ponieważ zbyt ciasny obwód będzie deformował piersi, nie mówiąc już o tym, że będzie powodował spory dyskomfort, a nawet ból. Zbyt duży obwód powoduje, że biustonosz przesuwa się ku górze i tworzy nieestetyczne fałdy na plecach. Równie ważna jest wielkość miseczki. Miseczka powinna kończyć się pod linią pachy. Sutek, niezależnie od stylu biustonosza, powinien być całkowicie zakryty.

Miseczka powinna przylegać płasko do żeber. Biust nie może wylewać się ani na wierzch, ani na boki. Czasami podczas przymierzania biustonosza wydaje się, że miseczka jest za duża, ale może to być złudne wrażenie, ponieważ ważne jest zebranie całej piersi spod pachy i jej odpowiednie ułożenie. Warto również zwrócić uwagę na linię piersi, która w biustonoszu powinna być gładka. Pozwoli to uniknąć efektu dzielenia biustu na pół.

Z fiszbinami czy bez - jakie biustonosze wybierać w dużych rozmiarach?

Często można usłyszeć, że biustonosze z fiszbinami polecane są tylko dla kobiet o małym biuście, ponieważ ich główną rolą jest powiększanie piersi. Nie jest to jednak prawda, ponieważ dzięki fiszbinom można wymodelować również biust. Ważne jest rozmieszczenie fiszbin, a także ich kształt.

Powinny one mieć półokrągły kształt, który kształtuje dolny kontur. Tak dobrane fiszbiny nie tylko modelują piersi, ale również odciążają ramiona. W przypadku dużego biustu warto zrezygnować z mocno usztywnianych biustonoszy, które podszyte są gąbką. Kobiety z dużym biust em mogą więc wybierać nie tylko miękkie biustonosze bez fiszbin, ale również te z tzw. drutami.

Ważny jest dobór ramiączek

W przypadku dużych biustonoszy można zauważyć, że ramiączka są zawsze dość szerokie. Nie ma to jednak znaczenia. Solidne ramiączka są dodatkowym wsparciem dla kręgosłupa, bo to na "ich barkach" utrzymują się duże piersi. Ramiączka powinny być odpowiednio wyregulowane i dopasowane.

Bardzo ważne jest, aby przy regulacji długości obwód nie podnosił się do góry. Jeśli tak się dzieje, to prawdopodobnie obwód jest źle dobrany. W przypadku dużego biustu należy bezwzględnie unikać ramiączek silikonowych, ponieważ pod wpływem ciężaru piersi wtapiają się w skórę, tworząc wcięcia, pomijając fakt, że wyglądają po prostu nieestetycznie.

Fasony biustonoszy - odpowiednie i nieodpowiednie dla dużych piersi

Kobiety z dużym biust em często narzekają, że trudno jest znaleźć odpowiednio dopasowany biustonosz. Wybór jest szeroki, ale warto wiedzieć, że biustonosz dobiera się nie tylko pod względem rozmiaru, ale także kształtu biustu. Kobiety z dużym biust em powinny przede wszystkim unikać biustonoszy, które mają bardzo twardy krój. Dlatego absolutnie nie sprawdzają się w tym przypadku balkonetki czy bardotki, ponieważ mogą one dawać karykaturalny efekt wylewających się piersi.

Biustonosze spacerowe ze stałymi ramiączkami to najlepszy wybór dla kobiet o obfitym biuście. Pozwalają one skórze oddychać, można też wybrać modele bezszwowe, które nie odznaczają się na tle cienkich ubrań. Oczywiście naturalnym wyborem dla dużych piersi są biustonosze w dużych rozmiarach z pełną miseczką, zakrywające cały biust. Nie sprawdzą się one w przypadku dekoltowych kreacji. W takiej sytuacji lepszym wyborem będą biustonosze typu spacer.

Dzięki odpowiedniemu biustonoszowi można doskonale wymodelować biust i go unieść. Jest to oczywiście bardzo ważne zarówno dla kobiet o obfitym biuście, jak i dla tych, które narzekają na obwisłe piersi. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, aby znaleźć odpowiedni rozmiar i wybrać taki model, który będzie pasował pod ubranie. Kupowanie zbyt wyciętych biustonoszy nie jest absolutnie dobrym wyborem, nie tylko dlatego, że popełniamy modowe faux pas, ale również dlatego, że zbytnie eksponowanie dużych piersi może skończyć się wyeksponowaniem tego, czego nie chcemy pokazywać.